Economist

Casa de Insolventa Transilvania SPRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului are rolul de a asigura implementarea politicilor economice astfel încat la nivel de firmă să se respecte legislația în vigoare, organizarea înregistrării corecte și la zi în evidența contabilă a companiei a tuturor documentelor referitoare la operațiunile de capital, imobilizărilor, stocurilor de orice natură, terților, trezoreriei, salariilor, veniturilor, cheltuielilor și rezultatelor.
Întocmirea balanței de verificare, declarații fiscale lunare/trimestriale și semestriale, situatii financiare interimare si anuale.

CERINTE

-Persoană serioasă, responsabilă, rezistentă în condiții de stres, adaptabilă la munca în echipă;
-Studii superioare economice facultate de stat, zi, de preferat sectia de contabilitate si informatica de gestiune;
-Experiență de cel puțin 2 ani în domeniul financiar- contabil, de preferință într-o firmă de consultanță financiar-contabilă sau audit;
-Cunoștinte PC foarte bune, cel puțin MS office si WinMentor;
-Cunoștinte de legislatie fiscală și contabilă;
-Alte acreditări economice constituie avantaj;
-Avantaj cunoașterea unei limbi străine.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Mediu de lucru profesionist

CASA DE INSOLVENTA TRANSILVANIA, unul dintre cei mai importanti practicieni in insolventa din Romania, prin specialistii si colaboratorii sai a reusit de-a lungul anilor sa duca si sa realizeze la un nivel superior dezideratul legii insolventei, fiind un liant intre debitoare si ceilalti participanti in procedura (institutii publice, creditori bugetari, bănci şi furnizori de utilităţi sau de alte materii prime). CITR a pus accent pe excelenta profesionala, fiind o prezenta constanta la Conferintele de specialitate atat din tara, cat si din strainatate, asociatii sai fiind membrii INSOL Europe, avocati si practicieni de renume, auditori financiari.