DSF MANAGER

sc alico asigurari romania sa

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job
Recrutarea, selectarea si dezvoltarea propriei echipe de vanzari si pregatirea continua a consultantilor de asigurari de viata;
Planificarea activitatii echipei;
Analiza periodica a rezultatelor si stabilirea de actiuni pentru realizarea obiectivelor de vanzare ale echipei;
Raspunde de calitatea serviciilor oferite de catre echipa si urmareste imbunatatirea continua a acestora;
Elaborarea de rapoarte specifice

CERINTE

Studii superioare;
Minim 2 ani experienta in coordonarea echipelor de vanzari (experienta in asigurari constituie un avantaj);
Experienta in Recrutare;
Abilitati de relationare si comunicare foarte bune;
Capacitate de planificare si organizare;
Orientare puternica spre rezultate;
Spirit antreprenorial;
Cunostinte MS Office si operare PC

BENEFICII OFERITE

Cel mai ofertant plan de cariera din piata de profil in cel mai antrenant mediu de lucru;
Comisioane din vanzari directe, supracomisioane din vanzarile echipei, bonusuri lunare si trimestriale;
Programe de training la standarde inalte;
In functie de performanta, participarea la conferinte internationale;
Program de pregatire initiala pentru un start rapid in cariera de manager de asigurari de viata;
Sprijin in dezvoltarea carierei din partea unui management local cu experienta;
Accesul la instrumente suport de ultima generatie pentru managementul activitatii, al portofoliului si intruirea echipei;

American Life Insurance Company (Alico) este o companie MetLife, Inc., reprezentata in Romania prin Alico Asigurari Romania S.A. (Alico Asigurari) si Alico Societate de Administrare a unui Fond de Pensii Administrat Privat S.A. (Alico Pensii). Ca urmare a tranzactiei incheiate la 1 noiembrie 2010 prin care MetLife, Inc. a achizitionat Alico la nivel mondial, Alico Asigurari si Alico Pensii fac acum parte din grupul de companii MetLife, Inc.
MetLife, Inc. este un lider global in asigurari, anuitati si programe de beneficii pentru angajati, oferind servicii pentru 80 de milioane de clienti in peste 60 de tari.