DISPONENT LOGISTICA

S.C. DTR DRAEXLMAIER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Achizitioneaza materie prima de serie, in baza uniu cod de materiale;
In baza necesarului de materiale, intocmeste comenzi pentru materia prima si comunica planul de livrare;
Urmareste comenzile intocmite si planurile de livrari modificate;
Verifica permanent stocurile, le optimizeaza si supravegheaza consumul de materiale;
Administreza si actualizeaza date ce tin de achizitii.

CERINTE

Studii superioare
Cunostinte bune operare PC: Word, Excel, Power Point
Cunostinte bune de limba germana
Cunostinte minime de limba engleza
Constituie avantaj experinta intr-un post similar
Capacitatea de a lucra in echipa, abilitati conversationale, gandire analitica.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o companie de renume mondial ;
Transport asigurat ;
Bonuri de masa ;
Traininguri ;

SC DTR DRAEXLMAIER SRL face parte din grupul german de firme Draexlmaier, important furnizor al industriei automobilelor.Producem si proiectam ornamente din lemn nobil si piele pentru partenerii nostri, BMW, Mercedes, Daimler, Audi, Porsche si Toyota.