Dispecer transport

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectiv:
Organizeaza activitatea de transport/livrare produse finite in tara, astfel incat marfa sa ajunga la client la timpul stabilit si in conditii optime.
Responsabilitati:
- Mentine in permanenta relatia cu firmele transportatoare agreate de companie
- Distribuie cursele planificate catre firmele de transport
- Coordoneaza si planifica activitatea de transport
- Verifica sa fie respectat timpul de sosire la sediul companiei/livrare la client agreat cu firmele transportatoare
- Se asigura ca sunt respectate conditiile de transport negociate
- Calculeaza si verifica cheltuielile de transport
- Verifica facturile/avizele de insotire a marfii
- Verifica in permanenta stocurile de produse finite pentru a se asigura ca transportul se poate organiza
- Mentine in permanenta relatia cu agentii de vanzari, ii informeaza despre statusul transporturilor
- Organizeaza trasporturi prin bursa de transporturi
- Se asigura ca marfa a fost livrata la timp si in conditii optime catre clienti.

CERINTE

- MsOffice

Candidatul ideal este o persoana
- dinamica
- proactiva,
- cu atentie distributiva
- orientata catre rezultat
- cu abilitati de negociere
- rezistenta la stress