Dispecer (expeditor) in transport rutier intern si international

DACOMA CAR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune asistenta in intermedierea transporturilor rutiere interne de marfa:
- Creare si mentinere portofoliu clienti;
- Promovarea imaginii firmei in zona locala;
- Negocierea si urmarirea comenzilor de transport;
- Operare transporturi rutiere (incarcare, derulare, descarcare);
- Intretinerea relatiei de colaborare cu partenerii;
- Preluarea si confirmarea comenzilor de transport;
- Urmarirea camioanelor la incarcare si descarcare, a respectarii termenelor de incarcare si descarcare a marfurilor;
- Stabilirea rutelor de transport optime;
- Mentinerea permanenta a legaturii cu clientii in scopul informarii acestora;
- Elaborarea comenzilor de transport;
- Mentinerea si dezvoltarea legaturilor cu clientii si prospectarea pietei in vederea identificarii de noi parteneri de afaceri.

CERINTE

- cunostinte excelente operare PC / rapiditate (Internet, MS Office, Outlook)
- cunosterea unei limbi straine;
- bun negociator;
- capacitate de lucru in conditii de stres
- abilitatea de a planifica, organiza si urmari activitatea de transport rutier intern si international;
- abilitati de comunicare, spirit de echipa si responsabilitate
- seriozitate, dinamism
- dorinta de a dezvolta o cariera de lunga durata in cadrul societatii

BENEFICII OFERITE

- salariu in functie de realizari;
- tichete de masa;
- telefon serviciu;
- asigurare medicala si pensie privata;

Companie de expeditii in transporturi auto de marfa internationale si interne. Compania se afla in extinderea activitatii la nivel national. Dorim sa angajam personal la sediul principal ( Galati) cat si in marile orase din tara.