Director Zona Industriale judetele: Prahova, Brasov, Covasna, Harghita, Mures, Sibiu

Lindab SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Cresterea volumului de vanzari pentru grupele de produse industriale
•Promovarea produselor in zona de responsabilitate si realizarea bugetului de vanzari
•Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti
•Definirea si implementarea planului de marketing; planificarea, organizarea si desfasurarea campaniilor de promovare
•Coordonarea activitatii colaboratorilor (builderi, distribuitori si montatori) din aria de responsabilitate
•Negocierea si urmarirea derularii contractelor

CERINTE

•Experienta profesionala in vanzari de minim 3 ani si cunoasterea pietei locale a materialelor de constructii
•Excelente abilitati de negociere comerciala
•Studii superioare tehnice
•Excelente abilitati de comunicare interpersonala, capacitate de coordonare, organizare si planificare, dinamism, flexibilitate, initiativa, spirit de echipa
•Cunostinte operare PC (MS Office, AutoCad)
•Domiciliul stabil in unul din judetele de referinta

BENEFICII OFERITE

•Posibilitatea dezvoltarii unei cariere profesionale in cadrul unei companii multinationale puternice

Companie cu capital integral suedez, lider international in constructii si industria ventilatiilor, care dezvolta, produce si comercializeaza solutii moderne pentru constructii civile si industriale si sisteme ecologice de ventilatii