DIRECTOR VANZARI

ASCO TOOLS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Stabilirea/mentinerea de relatii stranse cu clientii firmei;
Cercetarea permanenta a pietei pentru identificarea si contractarea potentialilor clienti;
Elaborarea business - planului pentru oferta si ulterior contract;
Negocierea conditiilor contractuale si elaborarea propunerilor de contract;
Realizarea studiilor de piata pentru a determina nevoile clientilor;
Coordonarea echipei de vanzari;
Planificarea activitatii de vanzare;
Raportarea periodica a activitatii desfasurate;

CERINTE

Studii superioare;
Minim 1 an experienta pe o pozitie similara;
Cunostinte PC;
Cunostinte limba engleza;
Foarte bune abilitati de comunicare, interrelationare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala);
Abilitatea de a aplica cu strictete procedurile de vanzare;
Capacitatea de asimilare si procesare a informatiilor foarte rapid si capacitatea de adaptare la schimbari si situatii speciale;
Discernamant si capacitate de a rezolva problemele;
Corectitudine si flexibilitate.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv format din salariu negociat si bonuri de masa;
Telefon mobil.
Masina de serviciu.

Societate de productie si desfacere, cu capital privat, 130 angajati, lider in productia si desfacerea de scule pentru prelucrarea lemnului, certificata ISO 9001 2000