DIRECTOR REGIONAL ZONA :BRASOV, MURES , CLUJ, BISTRITA-NASAUD

SC PROTON TEHNOLOGIES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea unei foarte bune relatii cu ceilalti parteneri si autoritatile locale;
- planifica, implementeaza ,monitorizeaza si ia masuri pentru a mentine si /sau perfectiona imaginea si inventarul magazinelor;
- se asigura de buna intelegere si respectarea ofertelor curente ale firmei;
- asigurarea ocuparii cu personal a tuturor posturilor din zona, implicarea in activitatea de recrutare si selectie a personalului Proton alaturi de departamentul Resurse Umane;
- evalueaza personalul din subordine conform procedurii de evaluare;
- implemeteaza, monitorizeaza si ia masuri pentru indeplinirea targhetului de abonamente Orange si vanzari;
- planifica, implementeaza, monitorizeaza si ia masuri pentru inventarierea semestriala corecta a marfurilor si anuala a mijloacelor fixe si obiectelor de inventar din magazine, imputarea si recuperarea lipsurilor ;
- urmareste efectuarea si impactul promovarii vanzarilor la nivel local.

CERINTE

- Studii obligatorii: universitare;
- Experienta in domeniu vanzari/management de minim 2 ani;
- Reale si excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Carnet de conducere cat. B;

APTITUDINI ¿I DEPRINDERI NECESARE:
- Spirit organizatoric;
- Echilibru emo¿ional;
- Capacitate de a evalua ¿i a lua decizii prompte;
- Capacitate de a lucra cu oamenii;
- Rezisten¿¿ mare la stres
- U¿urin¿¿, claritate ¿i coeren¿¿ în exprimare
- Punctualitate
- Abilit¿¿i de comunicare
- Abilit¿¿i de negociere

CARACTERISTICI DE PERSONALITATE:
- spirit practic, încredere în sine, perseveren¿¿, activism, energie, fluen¿¿ verbal¿, creativitate, sociabilitate, tact, amabilitate,

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant : salariu fix + pachet de bonusare;
- masina de serviciu, laptop, cartela demo;
- pachet de training-uri.

În prezent, Proton Technologies este unul dintre marii parteneri Orange, cu 35 de magazine in 26 orase si peste 100 de angajati, situându-se pe locul 6 în ierarhia companiilor la jumatatea anului 2004, fiind în acelasi timp cea mai tânara firma din TOP 10 Parteners Orange la nivelul anului 2004. Calitatea activitatii noastre este recunoscuta de Camera de Comert si Industrie (locul I ¿ TOP BUCOVINA) si de marii producatori internationali (Cel mai bun distribuitor Samsung în 2003)