DIRECTOR NATIONAL VANZARI

HR Office

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea departamentului de vanzari
Participa la crearea si implementarea strategiei de vanzari a firmei.
Planificarea, dezvoltarea si controlul retelei nationale de distributie a produselor
Coordoneaza, urmareste si raspunde pentru activitatea reprezentantilor de vanzari din toata tara
Participa la dezvoltarea retelei de clienti/parteneri ai firmei si a strategiilor de vanzare; propune solutii pentru dezvoltarea bazei de date si largirea permanenta a portofoliului de clienti etc.
Vizitarea periodica a clientilor si partenerilor firmei
Analiza pietei si identificarea de noi oportunitati
Indeplinirea obiectivelor de vanzari stabilite
Prezentarea de oferte, obtinerea de comenzi, negocierea contractelor comerciale;
Intocmirea de rapoarte periodice referitoare la activitatea de vanzari
Imbunatatirea in permanenta a rezultatelor de vanzari,

CERINTE

Studii superioare tehnice
Experienta relevanta in domeniul vanzari domeniul tehnic si management
Abilitati de comunicare si negociere, excelente abilitati de lider
Ambitie, perseverenta, initiative, Responsabilitate personala,
Permis de conducere categoria B, disponibilitate deplasari in tara
Limba engleza si/sau germana. – nivel avansat
Cunostinte de operare PC: Word, Excel, PowerPoint
Pot constitui un avantaj: studii superioare domeniul auto (AR, TCM, etc), existenta unui portofoliu de clienti, master in Management / Marketing.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial foarte motivant
-Masina de serviciu
-Telefon mobil
-Laptop

HR Office recruteaza National Sales Manager pentru clientul sau, o importanta companie in domeniul proiectarii si productiei in domeniul auto