DIRECTOR HYPERMARKET-Sf. Gheorghe

Advice Resurse Umane SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o importanta companie din zona Ardeal in domeniul big retail, avand 3 hypermarket-uri si un supermarket. Pentru punctul de retail recent deschis in Sf. Gheorghe, clientul nostru angajeaza Director Magazin.

Obiectivele generale ale postului:
- Promoveaza si coordoneaza operatiunile magazinului in scopul optimizarii segmentului de piata, imbunatatirii eficientei si realizarii obiectivelor avand drept rezultat o deservire remarcabila a clientelei
- Organizeaza si coordoneaza intreaga activitate a magazinului
- Stabileste obiectivele comerciale si realizeaza indicatorii economici si de performanta

Principalele Responsabilitati:
- Desfasoara activitati de reprezentare a magazinului si a politicii de afaceri in interior si exterior si mentine contactul cu institutiile regionale
- Controleaza si urmareste stocul de marfa, suprastocurile, articolele greu vandabile si aplica masuri corespunzatoare pentru impulsionarea vanzarii sau returarea lor
- Stabileste preturi de vanzare si supervizeaza stabilirea adaosului comercial in urma notificarilor si discutiilor cu sefii de departamente
- Supervizeaza, emite si aproba, dupa caz comenzile de aprovizionare si este responsabil de rularea rapida a stocurilor de marfa
- Supervizeaza asigurarea de catre angajati a functionalitatii spatiului de vanzare si depozitare, urmareste prezentarea optima a marfurilor din punctul de vedere al plasarilor, etichetarilor, caracteristicilor
- Emite rapoarte periodice de activitate catre administrator la inceputul fiecarei luni pentru luna anterioara sau la solicitari exprese din partea conducerii
- Supervizeaza receptia calitativa si cantitativa a marfurilor si verifica prin sondaj termenele de valabilitate, respectarea termenelor de livrare
- Urmareste vanzarile, profitul brut, stocurile si rotatia marfurilor pentru indeplinirea planului de vanzari
- Efectueaza controlul personalului administrativ, receptia de marfa, relatii clienti, case de marcat in scopul eficientizarii activitatii acestora
- Analizeaza activitatile de marketing impreuna cu personalul implicat in acest sens
Propune si recomanda necesarul de personal pentru acoperirea nevoilor sezoniere (Craciun, Paste)
Identifica nevoile de training pentru personalul magazinului impreuna cu departamentul de Resurse Umane

CERINTE

- Studii superioare
- Minim 2 ani pe o pozitie similara
- Abilitati de organizare si planificare,
- Abilitati de comunicare si de negociere
- Atentie la detaliu
- Abilitati de lucru in echipa
- Toleranta la stres
- Atitudine proactiva, orientata catre rezultat

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv
- Apartament de serviciu

Advice Human Resources is about making you stand out from those around you. We see our mission as a continuous challenge to find things as passion, talent, strength, and success. Acting in retained recruitment, Advice Human Resources refers to candidates from middle and top level. Working with executive and non-executive directors, senior managers and recognized experts in their specific fields we are able to be successful in finding the right candidate for our clients.