Director General Producție - Industria lemnului

DIMA CONSULTING GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabilirea obiectivelor de dezvoltare ale companiei în colaborare cu managerii;
- Gestionarea și coordonarea procesului de producție;
- Propunerea de soluții, îmbunătățirea procesului de producție;
- Îndrumarea personalului implicat în realizarea lucrărilor și monitorizarea activității,
- Negocierea contractelor;
- Supervizarea activităților de vânzare a produselor finite;
- Implicarea în proiectele de investiții;

CERINTE

- Studii superioare tehnice, industria lemnului;
- Experienţă minim 5 ani într-un post de conducere în cadrul unei firme din domeniul industrilei lemnului;
- Abilităţi manageriale dezvoltate,
- Cunoașterea pașilor procesului de producție;
- Spirit organizatoric;
- Cunoașterea unor elemente de fiscalitate și contabilitate, resurse umane; legislaţie, marketing ş.a.
- Cunoștințe de operare PC;
- Persoană proactivă, motivată, dinamică cu bune abilităti de comunicare și negociere;
- Limba engleză, nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Pachet motivațional atractiv;

Clientul nostru este o societate cu activitate în domeniul producției de cherestea.

DIMA CONSULTING GROUP, specializata in consultanta in resurse umane, marketing, management si turism este o organizatie orientata spre satisfacerea nevoilor curente si viitoare ale clientilor ei, prin servicii de inalta calitate.

Firma intelege sa fructifice toate oportunitatile care se ivesc pentru satisfacerea clientilor ei, urmarind optimizarea raportului calitate-pret, relatia cu clientii si atitudinea fata de acestia. De asemenea, principalul obiectiv il reprezinta realizarea la termen a contractelor, promptitudine si calitate ridicata prin costuri scazute.