DIRECTOR FILIALA BRASOV

ELIT Romania Piese Auto Originale SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea si conducerea intregii activitati a filialei, urmarind indeplinirea indicatorilor de activitate, a targetului de vanzari si incadrarea in bugetul alocat;
- Coordonarea echipei din subordine, implicarea in procesul de integrare si evaluare a acesteia;
- Controlul inventarelor periodice optimizarea stocului de piese si accesorii auto pe baza rulajelor, previziunilor de piata si ale modificarilor din piata tinta;
- Identificarea si solutionarea problemelor inerente in relatiile cu clientii;
- Mentinerea si imbunatatirea imaginii companiei in piata auto;
- Raportari periodice catre conducerea companiei referitor la nivelul de realizare a obiectivelor calitative si cantitative;
- Urmarire plati, in termen si scadente;
- Raportari, analize, strategii de vanzare, de mentinere si atragere clienti noi.

CERINTE

- Studii superioare tehnice / economice;
- Experienta de management in domeniul comertului cu piese auto minim 3 ani;
- Experienta in conducerea unei echipe de vanzari;
- Experienta in coordonarea unei echipe de minim 10 angajati;
- Abilitati de planificare, organizare si de solutionare optima a problemelor;
- Capacitate decizionala in situatii neprevazute;
- Abilitati manageriale si de negociere;
- Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor;
- Cunostinte de limba engleza - nivel avansat;
- Cunostinte avansate de operare a MS Office;
- Permis de conducere cat. B - minim 3 ani.

BENEFICII OFERITE

- Va asteptam sa va alaturati unei echipe dinamice si puternice.

Prezenta pe piata din Romania de 10 ani, compania ELIT ofera piese auto fabricate de producatori renumiti in Europa si pe plan mondial, multi dintre acestia echipand original majoritatea autovehiculelor europene. Gama noastra de produse cuprinde mai mult de 170.000 de repere diferite, de la mai mult de 50 de furnizori. Pentru multi din acesti furnizori, Elit este reprezentant exclusiv pe piata romaneasca, ceea ce ofera avantaje competitionale partenerilor.