DIRECTOR EXECUTIV

Hard Discount

Job expirat

RESPONSABILITATI

-stabileste si dezvolta obiectivele generale de dezvoltare ale firmei pe termen mediu si lung in acord cu strategia elaborate de consiliul de administratie;
-coordoneaza, monitorizeaza si evalueaza personalul din subordine, cu respectarea politicilor de resurse umane aplicabile la nivel de companie;
-reprezinta firma in relatii protocolare cu furnizorii, clientii si alte organisme/organizatii cu impact real/potential asupra rezultatelor firmei;
-propune solutii de imbunatatire a activitatilor si de crestere financiara a companiei, aproba bugete si rectificarile acestora;
-stabileste si urmareste atingerea targhetelor pentru fiecare punct de lucru din cadrul firmei;
-solicita si transmite managementului firmei rapoarte/ situatii privind nivelul de realizare a obiectivelor primite, probleme intampinate, costuri necesare;
-asigura reteaua de relatii necesara dezvoltarii activitatii firmei.

CERINTE

-studii superioare;
-experienta de minimum 3 ani in retail si gestiune;
-experienta in aplicarea managementului performent, managementului resurselor umane si managementului relatiei cu clientii;
-abilitati excelente de comunicare, cu initiativa, meticuloasa, dinamica, orientata spre rezultate;
-abilitati de delegare a sarcinilor si de motivare a personalului;
-buna cunoastere a mediului social si economic al Brasovului si a regiunii.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant.
Oportunitati de promovare in structura companiei.

DESCRIEREA FIRMEI

Retea locala de supermarket-uri