Director Comercial

DIMA CONSULTING GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea si supervizarea activitatii Departamentului Comercial, format din trei subdivizii - trei Directori de Produs si o echipa de 10 agenti;
- monitorizarea pietei / concurenta;
- analizeaza performanta echipei de vanzare si stabileste noi targheturi;
- stabileste strategia de vanzare pe baza informatiilor culese din piata;
- se implica in rezolvarea anumitor reclamatii venite de la clienti;
- negociaza Contractele cu clientii mari;
- colaboreaza cu Departamentul Marketing pentru structurarea strategiilor de marketing,
- participa la proiectarea bugetului Departamentului Comercial s.a.

CERINTE

- experienta min 5 ani in domeniul vanzarilor;
- experienta intr-o pozitie de coordonare min 3 ani;
- cunoastinte foarte bune in domeniul comercial / economic;
- foarte bune abilitati de leadership, negociere;
- limba engleza nivel conversational;
- cunostinte operare PC - pachetul Office, navigare Internet;
- parmis categ B.

BENEFICII OFERITE

- pachet motivational extrem de atractiv;
- masina, telefon.
! Postul ofera reale sanse de promovare pe pozitia de Manager General.

DIMA CONSULTING GROUP, specializata in consultanta in resurse umane, marketing, management si turism este o organizatie orientata spre satisfacerea nevoilor curente si viitoare ale clientilor ei, prin servicii de inalta calitate.

Firma intelege sa fructifice toate oportunitatile care se ivesc pentru satisfacerea clientilor ei, urmarind optimizarea raportului calitate-pret, relatia cu clientii si atitudinea fata de acestia. De asemenea, principalul obiectiv il reprezinta realizarea la termen a contractelor, promtitudine si calitate ridicata prin costuri scazute.