DEZVOLTATOR E-LEARNING

LEARNING LOGISTICS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal trebuie sa fie pasionat de domeniul IT si on-line, sa demonstreze creativitate, viziune si initiativa.

Scopul postului:
 titularul postului asigură managementul şi dezvoltarea programelor de educaţie / formare prin e-learning.

Activităţi principale:
 administrarea / configurarea platformelor de e-learning, website, baze de date useri ai programelor de e-learning;
 dezvoltarea conţinuturilor şi materialelor suport pentru sistemele de formare prin e-learning (LMS – Learning Management System);
 analiza nevoilor de e-learning a solicitantilor;
 oferirea de solutii / suport tehnic utilizatorilor de e-learning;
 promovarea programelor de e-learning;
 monitorizarea si implementarea programelor de e-learning;
 stabilirea specificaţiilor şi arhitectura produselor / soluţiilor pentru LMS;
 elaborarea conţinuturilor şi a materialelor suport;

CERINTE

Cerinţe specifice postului:
 studii superioare;
 abilitati de comunicare;
 capacitate de concentrare, răbdare, creativitate si tenacitate;
 competente digitale solide, cunostinte de utilizare a calculatorului. (programe de editare texte, imagini, pagini web, continut e-learning).

Informatii despre angajator: www.calificat.ro; www.ecalificat.ro;

CV-urile se transmit pe adresa cariere@ecalificat.ro pana la data de 20.08.2016

SC Learning Logistics este furnizorul de logistica pentru invatamant al Fundatiei pentru Formare Profesionala si Invatamant Preuniversitar Viitor.
Site-ul www.calificat.ro este platforma de prezentare a portofoliului de cursuri autorizate ANC ale Fundatiei pentru Formare Profesionala si Invatamant Preuniversitar Viitor.
Platforma www.Ecalificat.ro este unul din proiectele cu ajutorul carora adaugam valoare procesului de educatie prin implementarea de tehnici si tehnologii moderne de invatare.

Echipa centrului pentru invatamant la distanta este formata din profesionisti activi: antreprenori si lectori independenti. Cu toate acestea suntem mereu în căutarea de noi persoane pasionate de profesia lor.