DESIGNER VESTIMENTAR

BELTART SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Propune concepte de design pentru realizarea produselor;
-Alege materiale, accesorii si se implica direct in realizarea seriei 0;
-Se informeaza, permanent, in legatura cu ultimele tendinte in moda.

CERINTE

-Absolvent al Universitatii de Arte sau studii in domeniu;
-Cunoasterea limbii engleze nivel avansat;
-Imaginatie si atentie pentru detalii;
-Talent, creativitate si dorinta de a crea produse originale, vandabile, adaptate tendintelor modei;
-Capacitatea de a lucra in echipa;
-Cunoasterea tendintelor in domeniul modei;
-Cunostinte software de design (Adobe Photoshop)-avantaj;
-Cunostinte in domeniul croitoriei-avantaj;
-Prezentarea unui portofoliu de lucrari-avantaj.

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-un mediu de lucru profesionist.

Pachet salarial motivant, pe masura rezultatelor obtinute.

Firma germana BELTART este specializata in domeniul accesoriilor fashion. Prezenta in Romania din anul 2002, intreaga echipa lucreaza pentru a oferi directia si filosofia brand-ului: calitate accesorizata la cele mai bune preturi.
Portofoliul nostru de clienti cuprinde firme de confectii, firme de distributie la comanda, diverse lanturi si magazine de retail. Gama de materiale se intinde de la material sintetic pana la piele naturala si materiale exotice ca de ex. pielea de picior de strut. In aceste domenii suntem intr-o permanenta cautare de trenduri, forme si idee noi.
Dezvoltarea pozitiva a firmei o datoram spiritului de echipa si puternicei motivatii fiecaruia din angajatii nostri. Satisfactia clientului, extinderea cotei de piata, fortarea retail-ului, noi licente si noi piete de desfacere sunt teluri bine stabilite pentru viitor.
Ne-ar face mare placere sa parcurgem acest drum impreuna cu dumneavoastra!