DESIGNER ANALOG HARDWARE

SC LMS ROM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Proiecteaza hardware pentru sistemele de achizitie date produse de LMS.

CERINTE

- Absolvent studii superioare.
- Cunostinte practice de conversie din analog spre digital in gama audio.
- Cunostinte de manipulare a factorilor de influenta (bridge, charge, temperature).
- Cunostinte de baza despre senzori (de acceleratie, termocuple, Linear Voltage Differential Transformer).
- Cunostinte de baza de filtre analogice.
- Cunostinte de baza de ElectroMagnetic Conformance.
- Practica in folosirea programelor de simulare in domeniul analog (Microcap).

BENEFICII OFERITE

- In afara de un pachet salarial atractiv (care include bonuri de masa si actualizarea automata anuala cu rata inflatiei), LMS ofera si un mediu de lucru multicultural si inovator, care stimuleaza dezvoltarea si creativitatea angajatilor sai.
- LMS asigura instruire permanenta si dezvoltarea abilitatilor tehnice si/sau de management.

Inca de la infiintarea sa in 1980, LMS International s-a dezvoltat ca leader mondial de piata pentru programe de simulare si testare dedicate ingineriei mecanice. Solutiile oferite astazi de LMS sint utilizate de departamentele de design si inginerie pentru a-si imbunatati produsele in fiecare etapa din procesul de dezvoltare. Utilizarea programelor LMS face posibila atingerea unor nivele inalte de calitate pentru parametrii critici ai automobilelor cum sint suspensie, directie, confort, sunet, durabilitate si siguranta.
LMS are 700 angajati in diferite regiuni ale lumii. LMS a deschis un centru de dezvoltare software in Brasov, care este implicat in dezvoltarea produselor LMS Test.Lab si Virtual.Lab