Declarant vamal -Brasov

EUROJOBS Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-intocmeste formalitatile de declarare vamala/vamuirea exporturilor si importurilor;
-se asigura ca formalitatile de import sau export au fost indeplinite corespunzator;
-respecta procedurile si legislatia in vigoare;
-intocmeste declaratiile intrastat pentru compania pe care o reprezinta.

CERINTE

- studii superioare absolvite (de preferinta Contabilitate);
- experienta de minim 2 ani pe o pozitie de declarant/ comisioner vamal;
- cunoastrea procedurii de intocmire a declaratiilor intrastat si a legislatiei in vigoare (obligatoriu)
- domiciliul in Brasov sau localitatile limitrofe(cerinta obligatorie)
- prezinta mare avantaj cunoastrerea limbii engleza/germana;

Nota: Candidaturile care nu intrunesc conditiile obligatorii, nu vor fi luate in considerare.

Companie renumita din Austria, lider international in domeniul serviciilor de consultanta in resurse umane, cauta pentru clientul sau, Declarant vamal.