COORDONATOR VANZARI

ALBREF

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordoneaza echipa de vanzari din tara si optimizeaza activitatea acesteia;
- intocmeste si actualizeaza oferte;
- efectueza vizite periodice la clientii importanti impreuna cu agentii de vanzari din zona respectiva;
- organizeaza si participa la targuri si expozitii de profil din tara;
- depune eforturi sustinute si propune solutii pentru cresterea continua a vanzarilor si a profitului firmei;
- analizeaza si raspunde de rezultatele departamentului de vanzari;
- colaboreaza cu Responsabilul Logistica in vederea calibrarii corecte a stocurilor.

CERINTE

- studii superioare, preferabil tehnice;
- capacitate de a intelege si expune aspecte tehnice ale produselor;
- experienta relevanta in vanzari, de coordonare echipe vanzari, minim 3 ani;
- carnet de conducere cat.B;
- prezenta agreabila, optimism, fire organizata, loiala, ambitioasa, fermitate in relatiile cu agentii de vanzari;
- capacitate de concepere a ofertelor comerciale;
- capacitate de luare a deciziilor si de conducere a subordonatilor;
- rezistenta la stres si program prelungit, inclusiv sambata.

BENEFICII OFERITE

- salariu fix;
- comision din vanzarile totale;
- perspectiva de a deveni director de vanzari;
- masina de serviciu;
- telefon.

Productie si distributie de echipamente si materiale pentru ambalat.