COORDONATOR VANZARI

SC AMBIENT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Planifica, organizeaza, coordoneaza si monitorizeaza activitatea echipei de reprezentanti de vanzari, in scopul atingerii obiectivelor stabilite in planul de vanzari;
Asigura suport reprezentantilor de vanzari prin validarea ofertelor, negocierea si incheierea de contracte comerciale;
Dezvolta abilitatile de vanzare, negociere si comunicare ale reprezentantilor de vanzari;
Motiveaza si inspira echipa, in vederea atingerii obiectivelor propuse; evalueaza performantele acesteia, atat individual cat si colectiv, si propune planuri de dezvoltare profesionala a membrilor echipei;
Optimizeaza procesul de vanzare si ofertare;
Analizeaza tendintele pietei pentru a identifica oportunitatile de dezvoltare, prin cresterea cotei de piata si extinderea portofoliului de clienţi al companiei;
Urmareste incasarea in termen a creantelor;
Monitorizeaza permanent vanzarile si realizeaza analiza rezultatelor in raport cu obiectivele trasate.

CERINTE

Studii superioare;
Minim 1 an experienta in pozitii similare si cel putin 2 ani experienta in vanzari;
Excelente abilitati de comunicare si negociere, de coordonare si dezvoltare a echipei de vanzari;
Adaptabilitate si flexibilitate;
Atitudine proactiva, orientata catre atingerea obiectivelor;
Abilitatea de a dezvolta relatii profesionale, pentru a crea reteaua de clienti si parteneri strategici;
Bune cunostinte de operare PC;
Posesor carnet de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, format din salariu fix, tichete de masa si bonusuri in functie de indeplinirea obiectivelor de performanta;
Masina si telefon de serviciu;
Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe manageriale dinamice si competitive.

Oricare ar fi ambianta care iti place … Ambient este un loc pentru tine. Aici iti gasesti oportunitatile profesionale in lumea constructorilor si amenajarilor interioare. La Ambient ne plac oamenii! Sa muncim cu ei …si sa muncim pentru ei. Initiativele tale fac parte din forta care conduce acest grup, asta pentru ca stii sa muncesti din greu si sa perseverezi! Succesul depinde de Tine !!! Vino sa-ti construiesti cariera cu noi! ….Vrem sa te vedem crescand !! Echipa Ambient te asteapta!!!