Coordonator Retea Magazine pentru sucursala Brasov

SC VEL PITAR SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implicat în managementul achizitiilor si managementul magazinelor, coordonatorul retelei de magazine participa la implementarea planurilor strategice ale grupului. Cu sprijinul personalului administrativ, candidatul selectat va lua zilnic decizii care vor influenta performanta retelei locale de magazine.

CERINTE

Achizitii:
Achizitioneaza produse si identifica furnizori potentiali pentru reteaua de magazine
Evalueaza furnizorii si negociaza cu ei
Plaseaza comenzi la furnizori
Verifica stocurile retelei de magazine
Bugeteaza cheltuielile cu marfa ale retelei de magazine
Aloca produsele pentru magazine
Stabileste şi ajusteaza preturile de vanzare ale retelei de magazine.

Management magazine:
Recruteaza, angajeaza, instruieste personalul vanzator
Intocmeste programul de lucru al angajatilor
Evalueaza performantele personalului la nivel de magazin
Planifica si supervizeaza activitatile de mentenanta ale locatiei
Verifica implementarea standardelor de mercantizare
Inventariaza periodic stocul de marfa.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea dezvoltarii intr-un mediu dinamic si profesional
Pachet salarial atractiv.

Daca va considerati candidatul potrivit pentru acest post, puteti va rugam sa trimiteti un CV si o scrisoare de intentie la email hr@velpitar.ro cu menţiunea Ref: CRBr.

Vel Pitar este membra a grupului american de investitii New Century Holdings, unul dintre cei mai importanti investitori straini din Romania cu plasamente de peste 200 milioane de dolari. Grupul NCH are in prezent detineri in: industria electrotehnica, panificatie, industria materialelor de constructii, servicii financiar-bancare, servicii financiare de capital, proprietati imobiliare, fiind actionar majoritar la multe companii din aceste domenii.

Vel Pitar, companie romaneasca aflata intre liderii industriei alimentare, desfasoara activitati la nivel national prin cele 11 puncte de productie fiind prezenta pe segmentele: panificatie, morarit, biscuiti, napolitane, paste fainoase si vanzare cu amanuntul.

Vel Pitar este o organizatie dinamica de peste 5 000 de angajati, care urmareste atragerea de profesionisti orientati spre obtinerea de rezultate. Incurajam initiativa personala, oferind oportunitati deosebite de invatare si crestere, intr-un mediu ce recompenseaza performanta individuala.

Pentru mai multe detalii, va rugam vizitati site-ul companiei www.velpitar.ro