Coordonator Marketing

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Creaza si implementeaza proiecte de marketing direct si interactiv
• Monitorizeaza si analizeaza activitatea companiei/ competitorilor interni si externi pe baza studiilor proprii
• Elaboreaza numele, conceptul marcii si propune spre aprobare managementului companiei
• Monitorizeaza respectarea politicilor de branding si comunicare a companiei
• Face recomandari pentru reformularea specificatiilor tehnice ale produselor, functie de opiniile consumatorilor
• Participa la negocierile clauzelor contractuale cu terte parti implicate in procesele de marketing (furnizori, parteneri, agentii de publicitate, agentii media, etc)
• Pastreaza relatia cu agentii de vanzari si se asigura ca acestia au toate materialele necesare
• Propune si/sau implementeaza campanii de comunicare pe marketing direct si interactiv
• Supravegheaza elaborarea si actualizarea permanenta a platformei online a companiei si a altor site-uri ce sunt in proprietatea companiei
• Participa la elaborarea planului anual de marketing
• Propune bugetul de marketing al companiei si il aproba cu superiorul direct
• Analizeaza cheltuielile efectuate in departament si asigura incadrarea in bugetul prestabilit
• Coordoneaza activitatea de training a echipei, atat pe partea de dezvoltare personala, cat si profesionala
• Evalueaza periodic membrii echipei
• Participa la realizarea auditurilor de marketing (intern/extern)
• Analizeaza chestionarele pentru studiul pietei si/sau de satisfactie a clientilor (atat persoane fizice cat si persoane juridice) si propune si implementeaza masuri pentru imbunatatirea continua a rezultatelor
• Elaboreaza propuneri de lansare a noi produse/servicii sau de dezvoltare unor noi linii de afaceri
• Propune, elaboreaza ai supravegheaza politici de fidelizare a clientilor
• Coordoneaza actiuni de publicitate/ advertising prin mijloace ATL/BTL in colaborare cu membrii departamentului marketing
• Sprijina echipa in elaborarea si actualizarea cataloagelor si a materialelor de prezentare/ promovare a companiei
• Participa la pregatirea bugetului de marketing si incadrarea in acesta.

CERINTE

Adecco Permannet Placement cauta pentru clientul sau un Coordonator Marketing.

• Diploma universitara (marketing, comert, financiar)
• Experienta in domeniu: 4-6 ani; 2 ani pe un post similar
• Abilitati excelente in folosire a MS Office
• Cunostinte de limba engleza – nivel avansat
• Cunostinte de online marketing si de marketing direct si interactiv
• Creativitate, capacitate de comunicare
• Atitudine pozitiva si orientare spre rezultat
• Rezistenta la stres si la efort si capacitate de invatare

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro