COORDONATOR DEPARTAMENT MARKETING

VISUAL FAN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elaborarea strategiei de Marketing & PR;
Cercetarea pietei si monitorizarea concurentei;
Gestionarea bugetului anual de marketing;
Elaborarea si implementarea programelor de motivare a fortei de vanzare si fidelizare a clientilor;
Analiza feedback-ului obtinut de la colaboratori;
Administrarea siteului web al companiei;
Planificarea, monitorizarea si evaluarea campaniilor de promovare;
Promovarea produselor companiei pe platforme de socializare, blog-uri si forumuri;
Redactarea comunicatelor de presa, prezentarilor, advertorialelor;
Initierea si intretinerea relatiei cu jurnalistii;
Organizarea evenimentelor corporate

CERINTE

Studii superioare de specialitate;
Minimum 1 an experienta in marketing
Experienta in marketing online, e-commerce sau telecomunicatii constituie avantaj.
Cunostinte operare PC/Internet;
Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat;
Abilitati de comunicare,organizare,planificare;
Persoana dinamica, orientata spre rezultat;
Pasiune si interes pentru tehnologii noi

Import si comercializare de produse electronice, telefoane dual SIM, sisteme de navigare, soft de navigare