Controlor Calitate

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Eurotriade, alaturi de clientul nostrum, companie de productie a utilajelor pentru industria petrochimica din Buzau se afla in cautarea unui Controlor Calitate.
Rolul sau este de a monitoriza conformitatile produselor cu cerinţele de calitate, asigurându-se
ca acestea îndeplinesc standardele de calitate şi siguranţă.
Principalele responsabilitati sunt :

- Controleaza aspectul, calitatea si dimensiunile semifabricatelor , a materiilor prime, potrivit conditiilor mentionate in proiectele de executie , in caietele de sarcini si in prescriptiile tehnice prevazute in documentatia tehnica.
- Examineaza marginile pieselor pentru constatarea eventualelor defecte provenite din laminarea materialelor ( exfolieri, suprapuneri, inceputuri de rupturi, etc. )
- Verifica asamblarile pregatite pentru sudura, SDV –urile folosite in atelier ( pentru executarea operatiilor tehnologice de constructii metalice )
- Intocmeste notele de remaniere si rebut la piesele constatate in sectorul de activitate.

CERINTE

- Studii : superioare tehnice / liceu sau scoala profesionala, curs de calificare lacatus c-tii metalice.
- Reprezinta un avantaj experienta intr-o companie de prelucrari mecanice, confectii metalice.
- Seriozitate, spirit de atentie, capacitate de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

Dezvoltarea intr-o firma cu dotare peste medie la nivel international.
Sansa de a-si dezolta cariera alaturi de specialistii din domeniul petrochimic.
Stabilitate intr-o firma ce pune accentul pe resursele umane.

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul consultantei in resurse umane. Avem sedii in tari ca Germania, Franta, Rusia, China si Romania.
Compania a fost infiintata in anul 1989 si de-a lungul timpului si-a construit o experienta bogata in domeniul automotiv si al distributiei, avand parteneri nationali si multinationali de renume.
In intampinarea dorintelor dumneavoastra de a avea un viitor profesional cat mai bun, asteptam candidaturile dumneavoastra si ne angajam in a va oferi sansa de a lucra pentru partenerii nostri.