CONTABIL SEF

Lindab SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Coordoneaza activitatea departamentului financiar-contabil
 Realizeaza inregistrarile contabile a operatiunilor efectuate
 Intocmeste inchiderile contabile, registrul jurnal, registrul inventar, balanta de verificare lunara, declaratii catre bugetul local si bugetul de stat, bilant contabil
 Analizeaza activitatea economico-financiara pe baza bilantului
 Realizeaza rapoarte si analize contabile

CERINTE

 Absolvent al unei facultati cu profil economic
 Experienta profesionala in domeniul contabil de minim 5 ani
 Cunostinte avansate de limba engleza
 Cunoasterea unui sistem ERP – constituie avantaj
 Foarte bune cunostinte operare MS Office
 Excelente abilitati de organizare, atentie distributiva si concentrata, gandire analitica si bune abilitati de relationare interpersonala

BENEFICII OFERITE

 Posibilitatea dezvoltarii unei cariere profesionale in cadrul unei companii multinationale puternice

Companie cu capital integral suedez, lider international in constructii si industria ventilatiilor, care dezvolta, produce si comercializeaza solutii moderne pentru constructii civile si industriale si sisteme ecologice de ventilatii