CONTABIL SEF

Lanerock Corporate SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Verificarea zilnica a deconturilor si a dispozitiilor de incasare, plata, inainte de aprobarea lor;
• Verificarea ordinelor/dispozitiilor de plata in conformitate cu documentele justificative;
• Verificarea inregistrarilor contabile efectuate de contabili pentru asigurarea corectitudinii inregistrarilor contabile si efectuarea corectiilor necesare;
• Analiza tranzactiilor complexe si efectuarea inregistrarilor contabile;
• Efectuarea verificarilor finale si a reconcilierilor/corelatiilor necesare la inchiderea lunara a conturilor;
• Efectueaza analizele necesare pentru a se asigura de imaginea fidela si corecta a situatiilor financiare statutare si pregatirea lor in conformitate cu principiile generale ale contabilitatii si cu legislatia contabila si fiscala in vigoare;
• Pregatirea tuturor raportarilor statutare catre autoritatile competente : declaratii lunare, trimestriale, semestriale sau anuale cerute de legislatia contabila si depunerea lor conform termenelor legale; precum si alte inregistrari ale documentelor cerute de legislatie;
• Mentine relatia si corespondenta necesara cu reprezentantii autoritatilor pentru problemele contabile si fiscale;
• Se asigura ca cele mai recente modificari in legislatia contabila si fiscala sunt aduse la cunostiinta departamentului financiar-contabil si sunt implementate in timp util;
• Instruirea si supervizarea activitatii desfasurate de contabili

CERINTE

Nivel experienta : Peste 5 ani
Engleza nivel mediu-avansat
Seriozitate

Companie specializata in recrutare, resurse umane si plasare a fortei de munca in tara si in strainatate, cu sediul in Brasov.