CONTABIL DTR

SC ROLEM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Urmareste corelatia cu soldurile extraselor bancare si inregistreaza in contabilitate operatiunile de incasari si plati prin banca in RON;
Analizeza lunar si corecteaza sumele calculate automat de SAP si le reclasifica din cheltuielile nedeductibile in deductibile si din venituri neimpozabile in venituri impozabile;
Primeste, verifica, analizeaza si inregistreaza in evidenta contabila(sistem SAP) facturile de servicii externe;
Intocmeste situatia necesara pentru plata impozitului pe venit;
Intocmeste situatia necesara pentru plata TVA, terti externi aferente facturilor de servicii prestate de furnizori externi, in conditiile exprimate de legile in vigoare;
Intocmeste decontul TVA, cererea de rambursare TVA si declaratia cu datoriile la bugetul statului si raspunde pentru depunerea lor in termenele stabilite, la institutiile respective.

CERINTE

Studii superioare economice
Cunostinte bune de limba engleza sau limba germana
Constituie avantaj experienta intr-un post similar
Cunostinte foarte bune de operare PC
Constinciozitate, corectitudine , consecventa, lucrul in echipa

Companie germana de proiectare si productie de ornamente din lemn si piele pentru interiorul autoturismelor