CONTABIL CU EXPERIENTA

SANTA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contabilizează facturile emise pentru clienții interni și externi;

- Înregistrează încasările și plățile în lei și/sau valută conform extraselor de cont;

- Operează încasările și plățile în numerar conform registrului de casă;

- Operează avansurile din trezorerie conform deconturilor;

- Înregistrează facturi de prestații de la furnizori interni și externi;

- Înregistrează intrări de marfă în baza documentelor primite (facturi interne, facturi externe, DVI și NIR);

- Întocmește situații și rapoarte financiar-contabile și verifică corelarea acestora;

- Întocmește balanțe de verificare;

- Încadrează în mod corect documentele contabilizate pe venituri și cheltuieli;

- Pregătește închiderea lunară (declarații);

- Pregătește închiderile semestriale și anuale(bilanțuri);

- Verifică și corectează jurnalul de cumpărări și vânzări;

- Întocmește situații financiare (intrastat,statistici,etc.)

CERINTE

- Studii superioare in domeniul contabil;

- Minim 5ani experiență în domeniul financiar-contabil;

- Foarte bune cunoștințe a legislației fiscale aflate în vigoare;

- Să cunoască pachetul Ms Office (Ms Word - nivel mediu și Ms Excel - nivel avansat);

- Persoană ordonată, serioasă, atentă la detalii;

- Să aibe bune abilități de relaționare și de organizare;

- Cunoașterea limbii engleze și/sau a programului de contabilitate Charisma constituie avantaj;

BENEFICII OFERITE

Firma ofera un salariu atractiv si tichete de masa.

DESCRIEREA FIRMEI

Producator de medicamente.