Contabil - contabilitate primara

Dima Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura necesarul de numerar pentru desfasurarea in conditii normale a operatiunilor curente
- mentine plafonul de casa in conformitate cu legislatia in vigoare
- efectueaza toate incasarile si platile in numerar
- verifica documentele justificative decontate
- intocmeste registrul de cass in lei si in valuta
- intocmeste si inainteaza Managerului financiar rapoarte zilnice privind soldul lichiditatilor in casierie
- realizeaza activitatea de facturare
- inregistreaza documentele de intrare/iesire

CERINTE

- minim 2 ani experienta in domeniu,
- studii medii economice,
- cunostinte regulament bancar al operatiunilor cu numerar
- cunoasterea legislatiei privind salarizarea personalului
- operare PC - pachetul Office (Excel, Word),
- cunoastrea aplicatiei Ciel - constituie avantaj.

Clientul nostru este o cunoscuta firma brasoveana, cu activitate in domeniul prelucrarii / comercializarii materialelor de constructii.