Contabil

Miele Tehnica SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- inregistrarea in programul de contabilitate a facturilor primite de la furnizori si a facturilor emise de companie catre clienti;
- Operarea extraselor bancare in programul de contabilitate;
- inregistrarea in programul de contabilitate a operatiunilor pe baza registrului de casa;
- Asigurarea conformitatii inregistrarilor contabile cu standardele aplicabile de contabilitate;
- Informarea permanenta in legatura cu modificarile; legislative care au legatura cu sarcinile de serviciu;
- Participa la intocmirea diverselor rapoarte financiar – contabile.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare, profil economic, de preferat cu specializarea Contabilitate si Informatica de Gestiune;
- Foarte bune cunostinte de contabilitate si legislatie romaneasca;
- Foarte bune abilitati de operare calculator – pachetul Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Lotus), Internet;
- Experienta in lucrul cu software-uri contabile specializate, SAP constituie avantaj;
- Experienta in domeniu min 2 ani;
- Cunostinte de limba engleza – limba germana reprezinta un avantaj;
- Gandire analitica si structurata;
- Persoana responsabila, riguroasa si atenta la detalii;
- Bune abilitati organizatorice si de planificare;
- Capacitate de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea dezvoltarii carierei intr-un mediu profesional;
- Mediu modern si competitiv de lucru.

DESCRIEREA FIRMEI

Cauti un job provocator? Bine ai venit la Miele.

Societatea face parte din Grupul Miele.
Miele este liderul inovatiilor in domeniul aparaturii electrocasnice, a celei incorporabile si industriale de top. Echipa noastra de 16.000 de angajati face tot posibilul pentru a satisface cerintele clientului si de a livra performanta de cea mai inalta calitate.
Pentru a extinde pozitia noastra de lider pe piata mondiala, dorim sa recrutam si alti profesionisti implicati, plini de idei inovatoare.
Miele va incepe productia intr-o unitate moderna in Brasov, Romania, si va produce componente electronice de inalta calitate.