CONTABIL

S.C.RODIPET.S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura intocmirea corecta si la timp a înregistrarilor contabile privind obiectele de inventar achizitionate si date în folosinta.
- Asigura efectuarea operatiilor contabile privind evidenta avansurilor de decontare.
- Analiza lunara a contului de furnizori pentru achizitii de bunuri si servicii, semnalarea eventualelor nereguli de inregistrari.
- Realizeaza punctajul lunar al operatiilor de deconturi si evidentierea corecta a acestora.
- Inregistrarea lunara a situatiei centralizate a incasarilor si platilor.
- Inregistreaza si verifica toate operatiile din registrul de casa în lei.
- Inregistreaza si verifica toate ordinele de casa si banca în valuta.
- Realizeaza statele de salarii.
- Tine evidenta debitorilor si creditorilor.
- Verifica NIR cu Aviz si Factura.
- La sfarsit de luna bifeaza stocurile de materiale din contabilitate pe fisele de magazine.

CERINTE

- Studii superioare economice (preferabil finante/contabilitate).
- Experienta minim 2 ani.
- Cunostinte operare calculator: Microsoft Office.
- Operativitate, atentie la detalii, seriozitate, responsabilitate.

Lider national de distributie presa si produse complementare