Contabil

SOFIMAT

Job expirat

RESPONSABILITATI

• organizeaza, coordoneaza desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
• organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea stocurilor si a productiei, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
• elaboreaza situatii de plati si incasari
• Pregatirea de rapoarte si situatii diverse cerute de contabilul sef;
• Verificare si reconcilierea lunara a conturilor din aria de activitate;

CERINTE

• Cunostinte foarte bune de operare PC - MS Office si a unor programe contabile;
• Cunostinte de legislatie contabila si fiscala
• Perseverent, ordonat, organizat, corect, tenace si motivat de rezultat;
• Persoana responsabila, serioasa
• Experienta anterioara intr-un post similar de minim 5 ani;
• Încadrare în termene;
• Capacitate de a gestiona în paralel mai multe proiecte;

BENEFICII OFERITE

- Asigurare medicala privata
- Program de lucru 8.00 - 17.00 de luni pana vineri

Sofimat - Logistic Park este unul din liderii regionali in domeniul asigurarii suportului dezvoltarii afacerilor in parcuri logistice.
Sofimat - Logistic Park va ofera posibilitatea de a inchiria hale industriale, spatii de depozitare, spatii pentru productie, platforme betonate, cladiri administrative si birouri.
Aceste facilitati au fost dezvoltate de Sofimat - Logistic Park in Brasov pe str. 13 Decembrie 94-96 (Platforma Industriala Rulmentul) si in Ghimbav DE 301-305 (Platforma Industriala de Vest a Municipiului Brasov).
Prin pozitionarea in centrul Romaniei, orasul Brasov, amplasamentul Sofimat – Logistic Parc este privilegiat din punct de vedere comercial, logistic si cultural fiind preferat de investitorii cunoscatori in implementarea si dezvoltarea afacerilor de succes in Europa de Est.
Sofimat SRL a fost fondata in 2004 si este o societate cu capital integral privat.
Obiectivul Sofimat este satisfacerea totala a clientilor sai prin oferirea unor servicii administrative la standarde europene si executia unor lucrari de calitate, astfel incat clientii sai sa-si focalizeze atentia exclusiv asupra dezvoltarii si extinderii afacerilor proprii.