Consultant Vanzari si Licitatii

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contactarea continua a clientilor, urmarirea concurentei;
- Ofera informatii tehnice si de pret clientilor care le solicita telefonic sau direct la sediul firmei;
- Intocmeste oferte de pret pentru cererile de oferta primite telefonic sau pe fax de la clienti;
- Realizeaza verificarea clientilor noi conform procedurii de vanzare catre clienti noi;
- Incheie contracte cu clientii noi nealocati, reinnoieste contractele cu clientii;
- Intocmeste comenzile catre serviciul aprovizionare pentru marfa solicitata de client ce nu este disponibila in stoc;
- Intocmeste comenzile de transport pentru clientii care solicita transport si urmareste livrarea marfii la locatia solicitata;
- Inregistreaza documentele care intra si ies din firma si le arhiveaza in conformitate cu procedura ISO;
- Intocmeste facturi proforme;
- Intocmeste documentele necesare pentru licita¿ii pe care le supune aprobarii Directorului de Vanzari si se ingrijeste pentru transmiterea in timp util a acestora la destinatar;
- Participa la licitatii, cand este cazul;
- Daca licitatia a fost castigata se va ocupa de semnarea contractului si recuperarea garantiei de participare la licitatii
Dupa semnarea contractului va dispune efectuarea livrarilor de marfa conform cerintelor autoritatii contractante si va urmari incasarea in termen a facturilor

CERINTE

- studii superioare (preferabil tehnice)
- cunostiinte tehnice
- experienta in domeniul vanzarilor si a licitatiilor de oferta
- cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala
- prezenta agreabila;
- abilitati de negociere si comunicare;
- responsabilitate;
- adaptabilitate si orientare spre munca;
- bun organizator;
- spirit de observatie;
- spirit de echipa;
- gandire logica;
- disponibilite pentru program prelungit, disponibilitate pentru deplasari

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare.
Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 16 orase din tara. Pentru a intra in baza de date a celui mai mare furnizor de servicii de HR din Romania, va rugam sa accesati site-ul www.adecco.ro si sa va depuneti CV-ul la noi.

Brasov str Petru Rares nr. 10
Tel: 0372 705 795
Fax: 0368 815 283
e-mail: brasov@adecco.ro