Consultant vanzari in magazin de articole electrice

Socio Plus

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raspunde la solicitarile de oferta primite de la clienti sau potentiali clienti;
- defineste nevoile clientilor ;
- negociaza conditiile tehnico-comerciale ale contractelor ;
- promoveaza catre clienti produsele firmei ;
- implementeaza politica de vanzari promovata de firma ;
- mentine si dezvolta relatiile cu clientii existenti, mareste portofoliul de clienti ;
- urmareste atingerea target-ului lunar/anual de vanzari ;
- elaboreaza rapoarte de vanzari.

CERINTE

- cel putin studii medii in domeniul electrotehnic (electricitate);
- cunostinte solide in domeniul electricitatii (scheme electrice, conectori, aparatura etc.);
- abilitati excelente de comunicare si relationare;
- capacitate buna de organizare;
- cunostinte operare PC;
- domiciliul stabil in Brasov.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- posibilitatea construirii unei cariere in domeniul vanzarilor.

HR Recruitment este serviciul de recrutare al Socio Plus pentru clientii sai.
Clientul este o cunoscuta companie de distributie si vanzare a materialelor de constructii. Oferta este pentru show-room-ul din Brasov.