Consultant Resurse Umane & Relatii cu Publicul

KraftQuelle

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Doresti sa lucrezi intr-o companie in plina dezvoltare, reprezentanta in Romania pentru mai multe programe si companii de recrutare internationale ?
- Esti o persoana dinamica, ambitioasa, loiala si doresti sa-ti faci o cariera puternica in domeniul resurselor umane ?
- Iti place sa comunici si esti o persoana ¿ client oriented ¿ ?
- Persoana selectata va fi responsabila cu dezvoltarea si derularea de proiecte de resurse umane in cadrul companiei
- Gestionarea bazei de date cu aplicanti si clienti;
- Servicii de recrutare, selectie, matching si plasare pentru aplicanti;
- Asigurarea asistentei permanente pentru clientii beneficiari inainte si dupa plasare
- Definirea posturilor si a profilurilor cerute de fiecare client
- Sustinerea interviurilor si selectia candidatilor
- Analiza aplicatiilor si selectia celor potrivite in functie de criteriile postului
- Aplicarea de teste de pre-selectie (psihologice, lingvistice sau, dupa caz, de cunostinte)
- Intervieverea candidatilor si elaborarea listei scurte pentru interviurile cu clientul extern
- Urmarirea integrarii lor in cadrul companiilor client
- Fidelizarea si dezvoltarea portofoliului de clienti
- Actualizarea bazei de date a clientilor / candidatilor;
- Echipa tanara, mediu de lucru placut si atmosfera de lucru deschisa;
- Activitate variata si cu multa raspundere proprie;
- Stabilitate si posibilitati de promovare.

CERINTE

- Studii superioare profil economic/psihologie/PR/HR si preferabil experienta minim 2 ani in domeniul HR;
- Excelente abilitati de comunicare si relationare, flexibilitate, organizare;
- Cunostinte de limba engleza/franceza si germana - nivel avansat;
- Cunostinte de operare PC: Word, Excel, PowerPoint,
- Access, baze de date, Internet Explorer;
- Disponibilitate de deplasare;
- Capacitate de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

-TBD
-Attractive salary package
-A challenging and rewarding work environment, the opportunity to interact with highly skilled professionals globally, extensive training, and excellent career opportunities in an expanding foreign company.

- Peste 10 ani de experienta in domeniu. * Recunoastere internationala.
- Reprezentanta in Romania pentru mai multe programe si companii de recrutare internationale