CONSULTANT IN INFORMATICA pentru ZONA BRASOV

Relad Pharma S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza instalarea si configurarea sistemelor de operare Microsoft Windows 98/2000/xp/2003
- Relizeaza instalarea si configurarea diverselor pachete software achizitionate (Office, Outlook, etc. )
- Asigura training si asistenta noilor utilizatori
- Acorda suport tehnic utilizatorilor; acorda asistenta tehnica prin telefon
- Monitorizeaza reteaua
- Ofera solutii de imbunatatire a activitatii utilizatorilor
- Asigura compatibilitatea echipamentelor noi cu cele vechi
- Realizeaza actualizarea sistemelor de operare pe statiile de lucru
- Identifica si rezolva orice problema hardware/software la servere si statii de lucru

CERINTE

Cunostinte hardware si software:
- Cunostinte de depanare Microsoft Outlook, Outlook Express, Netscape Mail
- Cunostinte avansate de configurare si operare PC-uri, laptopuri, echipamente hardware, elemente de retea, servere, sisteme de operare Microsoft - toate versiunile, MS Office
- Cunostinte retelistica
- Cunostinte despre produsele hardware si software noi aparute pe piata
- Abilitatea de a lucra sub presiunea timpului
- Interesul de a invata din mers si de a cauta solutii pentru orice situatie

Constituie un avantaj:
- Studii universitare de profil
- Experienta anterioara de minimum 2 ani pe o pozitie similara
- Cunostinte despre retele VPN
- Cunostinte baze de date SQL
- Cunostinte bune despre sistemele de backup
- Cunostinte programare aplicatii cu baze de date (fox pro, acces)

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un mediu de activitate dinamic, propice dezvoltarii profesionale si un pachet salarial atractiv, bazat pe performanta.

Calitatile esentiale ale unui lider sunt competenta si performanta. Relad adauga acestor calitati respectul pentru client. Reteta noastra de succes presupune combinarea profesionalismului, a tehnologiei moderne si a respectului pentru client cu dorinta de a reusi, spiritul de echipa si adaptabilitatea. Numai asa putem depasi orice obstacol in realizarea misiunii noastre de zi cu zi. In beneficiul pacientilor, al partenerilor si al nostru, in egala masura.

Cu un portofoliu larg de produse, acoperire nationala si o echipa de peste 600 de angajati, Relad este la ora actuala unul dintre liderii pietei de import si distributie de medicamente din Romania