CONSULTANT FINANCIAR

SC. ALLIANZ-TIRIAC ASIGURARI - Agentia Specializata Life Brasov

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor
Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al activitatii.
Se subordoneaza Unit-Managerului

CERINTE

Minim 21 de ani.
Abilitati excelente de comunicare, persuasiune, implicare, atitudine pozitiva, dinamic, sociabil;
Atitudine proactiva si orientare catre client;
Flexibilitate, rezistenta la stres, capacitatea de a asimila cunostinte;
Personalitate placuta;
Abilitati de negociere;
Orientare spre rezultate;
Persoane ambitioase si dinamice, dornice de control asupra castiguril

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Veniturile provin din comisioane si bonusuri
- Plan de cariera motivational
- Program de training unic pe piata asigurarilor prin diversitate si calitatea cursurilor si a trainerilor
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o COMPANIE MULTINATIONALA, LIDER DE PIATA IN DOMENIU

Allianz-Tiriac Asigurari este compania numarul unu pe piata romaneasca a asigurarilor. Performantele noastre contribuie la progresul si cresterea continua a valorii grupului din care facem parte – Allianz, unul dintre cele mai importante grupuri financiare din lume.