consultant financiar

ALLIANZ-TIRIAC ASIGURARI S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-consconsultanta financiara in domeniul asigurarilor de viata si non viata
-identificarea potentialilor clienti;
-prezentarea serviciilor oferite de companie;
-stabilirea prioritatilor financiare ale clientilorin vederea intocmirii unei solutii potrivite;
-incheierea contractelor aferente si obtinerea de recomandari/referinte;
-servisarea portofoliului de clienti;
-promovarea serviciilor financiare;
-mentinerea unei baze de date cu potentiali clientiultanta financiara in domeniul asigurarilor de viata si non viata

CERINTE

-varsta minima de 22 de ani
-minim studii medii
-aptitudini de comunicare interpersonala
-seriozitate
-spirit antreprenorial
-spirit de echipa
-aspect profesianal-business
-perseverenta in atingerea obiectivelor
-dorinta expresa de castiguri si cariera
-flexibilitate
-capacitate de a acumula noi cunosinte
-persoana dinamica, responsabila si organizata
-experienta in vanzari constituie avantaj dar nu o conditie

BENEFICII OFERITE

- scolarizare gratuita
- salarizare buna
- mediu de lucru placut
- program flexibil
-finantare fixa plus comision
-posibilitate de promovare in functie de realizari
-bonusuri trimestriale, semestriale si anuale

Compania numarul 1 in Romania in domeniul asigurarilor de viata si generale.