CONSULTANT CREDITE

Raiffeisen Banca pentru Locuinte S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Contactarea potentialilor clienti;
-Identificarea si evaluarea necesitatilor financiare ale clientilor;
-Prezentarea ofertei personalizate a produsului;
-Oferirea de asistenta in alegerea solutiei care se potriveste cel mai bine scopurilor urmarite de client;
- propune activitati de marketing cu scopul de a consolida importanta brandului
- mentine relatia cu clientii companiei si are ca obiectiv extinderea portofoliului de clienti
- efectueaza studii de piata, elaboreaza rapoarte despre concurenta

CERINTE

- aptitudini si cunostinte manageriale
- abilitate in a-si seta prioritatile
- orientat spre respectarea deadline-urilor impuse de catre directorul general
- persoana dinamica, entuziasta
- spirit de echipa
- rezistenta la stres
- abilitati de comunicare si de prezentare
-Experienta in vanzari directe constituie avantaj (asigurari, alte structuri mlm, etc.),

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut
- pachet salarial atractiv
- excelente oportunitati de dezvoltare personala
- posibilitati de promovare
-TRAINING si diploma- gratuita
-Sustinere financiara din partea bancii
-Venituri lunare intre 500 - 1500 Euro, in functie de TIMPUL investit

Raiffeisen Banca pentru Locuinte S.A. este o institutie de credit specializata în activitatea de economisire-creditare pentru domeniul locativ si functioneaza în baza legislatiei bancare si a legii nr. 541/2002. Este cea mai veche si cea mai mare banca in domeniul locativ din lume, fiind prezenta in toate tarile din Comunitatea Europeana, inca din 1931.