Consultant Asigurari de Sanatate

Metropolitan Life

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
Prezinta oferta de produse si servicii
Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie

CERINTE

Minim 25 de ani.Brasov;
Abilitati excelente de comunicare, persuasiune, implicare, atitudine pozitiva, dinamic, sociabil;
Flexibilitate, rezistenta la stres, capacitatea de a asimila cunostinte;
Abilitati de negociere;
Orientare spre rezultate
Mare avantaj pentru personalul medical , didactic, bugetari , etc., afectati de scaderea salariilor.

BENEFICII OFERITE

Finantare fixa 1500 - 2000ron/luna+ comisioane + bonusuri
- Avansare rapida pe scara ierarhica
- Training-uri oferite de angajator pe cheltuiala acestuia
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes alaturi de cel mai mare asigurator din USA,Chile,Mexic,Rusia,Orientul Mijlociu,Indonezia.

Poate fi un al II -lea job pentru categoriile enumerate mai sus,care ar obtine un venit mai mare decat din primul job.!!!
Job full sau part-time.

Cel mai mare asigurator din SUA, prezent in 70 de tari ale lumii avand peste 90 mil. clienti.