Consilier Vanzari PerfumArte Brasov

PARFUMARTE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul postului:
-Promovarea si vanzarea de parfumuri si produse cosmetice in vederea atingerii planului de vanzari, a obiectivelor de profitabilitate si satisfactie a clientilor parfumeriei de lux PerfumArte situata in Coresi Shopping Resort.

Principalele responsabilitati :
-Analizează în detaliu nevoile clienţilor, pentru a le propune soluţia cea mai potrivită
-Explică clientului opţiunile cele mai potrivite, înţelegând şi adaptându-se la motivaţia acestuia de cumpărare şi încurajează clienţii să intre în contact cu produsul (de ex: testare parfum)
-Prezinta clientului toate categoriile de produse
-Foloseste un limbaj de specialitate,
-Menţine un mediu de lucru curat, plăcut şi profesionist in magazin;
-Realizează recepţia produselor potrivit instrucţiunilor primite
- Respecta prevederile si reglementarile interne;
- Cunoasterea in detaliu a caracteristicilor produselor oferite clientilor spre vanzare;
- Mentinerea unei bune imagini pe piata a companiei prin respectarea esteticii aspectului propriu si a magazinului;

CERINTE

-Excelente abilităţi de comunicare si vanzare
-Studii medii/superioare
-Cunostinte de vanzare in domeniu produselor cosmetice (constituie un avantaj)
-Orientarea către clienţi
-Integritate şi corectitudine
-Cunoştinţe de limba engleză (constituie un avantaj)
-Cunoştinţe operare calculator (MS Office )

BENEFICII OFERITE

-salariu fix si comision din vanzari peste medie
-training de specialitate pe produse si tehnici de vanzare.
-mediu de lucru modern si prietenos

PerfumArte este societatea care a creat un concept inovator în domeniul parfumeriei. A luat naștere în Valencia (Spania) într-un pol mediteranean central extrem de călduros și deschis în materie de investiții și creație de întreprinderi internaționale. Compania PerfumArte Europe se conturează pe plan internațional și răspândește în prezent 150 produse de înaltă calitate în mai multe țări precum Spania, Luxembourg, Belgia, România, Elveția, Portugalia și Ungaria.