CONSILIER VANZARI PENTRU EXTERN

HR ANALYTICS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identificare/contactare clienti, negociere/ incheiere contracte, gestionarea actualilor clienti din :Ucraina, Belarus, Rusia, Turkmenistan, Azerbaijan, Serbia, Bulgaria
( prin intermediul tel/ fax/ e-mail/ internet)

- Mentinerea in permanenta a contactelor cu clientii externi prin intermediul e-mail, telefon, fax.
- Preluarea comenzilor, transmiterea acestora in productie si stabilirea termenelor de livrare
- Intocmirea documentelor pentru export
- Participarea la targuri si expozitii interne si externe
- Gestionarea bazei de clienti a firmei precum si largirea si dezvoltarea acesteia in conformitate cu planul de afaceri al firmei
- Analizarea si formularea de propuneri pentru optimizarea vanzarilor aferente zonei
- Monitorizarea, abordarea si transformarea potentialilor în clienti
- Raportari catre executiv si patronat
- Contribuie la promovarea profesionista a imaginii companiei si a produselor acesteia
- Aprox 5 deplasari externe / an

CERINTE

Limbi straine:
- limba rusa - nivel avansat
- limba engleza - nivel avansat

Educatie:
- Studii superioare

Experienta:
- minim 1 an experienta in domeniul vanzarilor

Utilizare PC:
- MS Office - Word, Excel

Cerinte specifice:
- abilitati de comunicare si negocierei, abilitati de relationare, responsabilitate sociabilitate.

BENEFICII OFERITE

PACHET SALARIAL ATRACTIV

HR Analytics Brasov (www.analytics.ro) angajeaza pentru clientul sau, companie brasoveana avand ca domeniu de activitate: Productie si comercializare folie PVC termocontractibila, un Consilier Vanazari pentru Extern