Consilier juridic/Avocat stagiar/definitiv

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Studii de caz
- Redactare Opinii Legale
- Consultanta juridica, atat prin corespondenta e-mail cat si direct clientilor ce se prezinta la sediul firmei
- Asistare si Reprezentare clienti in fata instantelor de judecata, autoritati sau orice alte entitati din domeniul privat/public
- Deplasari la diverse institutii, in vederea indeplinirii unor activitati de ordin administrativ ce tin de activitatea curenta a firmei.

CERINTE

Avocat stagiar sau definitiv, cu reale veleitati in comunicare si expunere libera, ce stapaneste foarte bine teoria Dreptul civil in acord cu ultimele modificari si actualizari.
-Capabil sa puna corect in aplicare, atat pe partea de consultanta juridica cat si in privinta asistarii/reprezentarii in instanta, a Codului de procedura civila astfel cum a fost modificat.
-Dornic sa progreseze in cariera, rabdator si adaptabil situatiilor de tip deadline.
-Fire deschisa si capabila de integrare in cercuri colegiale noi.
-Sa fie corect, sa respecte normele si sa nu-si uite niciodata indatoririle
-Sa aibe un bun autocontrol si o deosebita disciplina interioara
-Sa se adapteze si sa se integreze rapid la cerintele situatiei
-Aspect fizic placut, business
-Recomandare
-Foaia matricola

BENEFICII OFERITE

Dupa caz.