CONSILIER JURIDIC

SC VISUAL FAN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Tine evidenta tuturor inscrisurilor cu valoare juridica a societatii.
- Analizeaza si vizeaza incheierea contractelor intre societate si terti;
- Analizeaza contractele incheiate de societate in calitate de angajator
- Analizeaza toate documentele furnizate de celelalte departamente si ofera consultanta juridica cu privire la subiectele expuse;
- Actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora;
- Solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
- Apeleaza la specialisti din domeniu, in cazul in care problemele aparute sunt mai presus de cunostintele sale si experienta sa;
- Reprezinta compania in instanta in cazuri de litigii aflate in domeniul sau de responsabilitate;
- Consiliaza managementul cu privire la corectitudinea si modul de realizare a planurilor si strategiei elaborate de acesta, din punct de vedere legal;

CERINTE

- Studii superioare juridice
- Experienta minim 1 an pe un post de consilier juridic, de preferinta in cadrul unei societati comerciale.
- Cunostinte solide de drept comercial, dreptul muncii, litigii comerciale.
- Experienta in instanta constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- Desfasurarea activitatii intr-un mediu de lucru placut
- Posibilitati reale de dezvotare a carierei
-Salariu motivant

VISUAL FAN este o societate comerciala, infiintata in anul 2002, cu sediul central in Brasov ce are ca obiect principal de activitate comertul en-gross cu produse electronice si electrocasnice. Activitatea companiei se afla intr-un permanent proces de dezvoltare.
In acest moment societatea are 3 puncte de lucru cu depozit (Brasov, Bucuresti, Timisoara) si peste 100 firme colaboratoare. Din categoria societatilor colaboratoare fac parte atat magazinele de profil cat si clienti internationali (hypermarket-uri ¿ Hiproma-Carrefour; cash&carry - Selgros Cash&Carry).
In prezent gama de produse este alcatuita din Televizoare, DVD-uri, Videorecordere Sisteme Home Cinema, Sisteme Home Theatre, Aspiratoare si urmeaza ca pana la finele anului 2007 gama sortimentala sa se diversifice treptat adaugandu-se noi articole precum: camere video, aparate foto, telefoane mobile si fixe etc.
Toate produsele sunt comercializate sub marca proprie ALLVIEW, marca inregistrata la Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci Bucuresti