Consilier Financiar

Companie multinationala

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea si vanzarea produselor financiare in conformitate cu standardele si politicile bancare;
- Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Dezvoltarea propriei echipe de vanzari, organizarea si coordonarea acesteia.

CERINTE

- Experienta in vanzari constituie un avantaj;
- Capacitate de a lucra in echipa;
- Ablitati de comunicare, prezentare si negociere;
- Initiativa, perseverenta, dinamism, optimism.
- Cunoasterea limbii germane constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- comisioane motivante, training gratuit;
- echipament IT (laptop, video-proiector, zapp modem, imprimanta);
- asigurare de risc si sanatate;
- posibilitatea unei cariere in domeniul bancar;
- leasing pentru masina.

Companie de renume international. Lider in domeniul economisirii si creditarii in domeniul locativ din Europa si Romania, agreata si garantata de statul Roman pe baza unor legi speciale, participanta la fondul de garantare bancara.