Consilier Clienti IMM pentru Sucursala Brasov – perioada determinata

PROCREDIT BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati:
• Dezvoltarea portofoliului de clienti IMM atat prin achizitia clientilor noi cat si prin extinderea
produselor si serviciilor utilizate de clientii existenti
• Activitati de vanzare in vederea achizitionarii de noi clienti IMM
• Gestiunea clientilor IMM existenti
• Informarea si consilierea clientilor IMM privind gama de produse si servicii bancare oferite
• Identificarea canalelor de promovare locale pentru segmentul de clienti IMM si folosirea acestora
astfel incat procesul de achizitie sa fie cat mai eficient
• Participa direct in cadrul comitetelor/intalnirilor in care se iau decizii legate de conditiile concrete
de ofertare a unui client IMM

CERINTE

Daca te identifici cu misiunea si valorile bancii noastre, doresti sa afli mai multe despre alte tari si
culturi si corespunzi profilului urmator:
• Studii superioare, de preferinta economice
• Experienta in achizitia de clienti IMM reprezinta un plus
• Bune cunostinte de utilizare PC
• Abilitati de comunicare si de inter-relationare
• Abilitati de vanzare si negociere
• Atentie, rigurozitate si responsabilitate
• Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

iti oferim un loc de munca interesant si plin de provocari intr-un mediu international dinamic,
caracterizat printr-o ierarhie simpla.
Documentele care insotesc aplicatia trebuie sa cuprinda motivele pentru care consideri ca te
potrivesti postului pentru care aplici. Te rugam sa ne prezinti in detaliu motivele pentru care ai ales sa
aplici, raportandu-te la informatiile incluse pe website-ul grupului nostru (www.procredit-holding.com)
si pe cel al bancii (www.procreditbank.ro).
Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu. Cunostintele de matematica elementara,
contabilitate si limba engleza de baza constituie un plus in evaluarea aplicatiei tale.
Daca profilul de mai sus se potriveste calificarii tale, te rugam sa aplici on-line sau sa trimiti CV-ul si
scrisoare de intentie la hr@procreditbank.ro, pana la data de 24 Iunie 2011.
Te rugam sa specifici in subiectul e-mail-ului postul si locatia pentru care aplici.
Toate aplicatiile sunt confidentiale.

Our core business is to provide financing support to micro entrepreneurs as well as small and medium enterprises 9SME), including physical autjorized persons, family associations, SRL and other types of business activities. Applying a unique credit technology precisely tailored to the needs of our target group we aim to set new standards in business lending in Romania.