Chimist/ Inginer chimist

SC IGUT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- urmeaza sa devina tehnolog, in ceea ce priveste activitatea de conceptie pentru statii de tratarea si epurarea apei;
- sa coopereze cu ceilalti specialisti (colegi) in vederea conceperii celor mai bune solutii tehnico-economice pentru temele de proiectare care sunt in decurs de elaborare;
- sa devina bun specialist pentru a pune in functiune tehnologiile concepute, si aprobate de beneficiar;
- sa elaboreze calculele specifice, din punct de vedere chimic, necesare in elaborarea proiectelor;
- sa prospecteze noile tehnologii care apar in domeniu, pentru a stabili solutiile optime in elaborarea viitoarelor proiecte;

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa intruneasca urmatoarele:
- absolvent studii superioare;
- minim 3 ani experienta in domeniul absolvit;
- experienta in domeniul apei potabile/uzate prezinta avantaj;
- cunostinte Office (Word, Excel, Outlook);
- cunostinte proiectare Autocad;
- cunstinte solide teoretice si practice de specialitate;
- cunoasterea tehnologiilor in domeniul apei potabile/uzate, constituie avantaj;
- ambitios, cu abilitati de organizare a sarcinilor ce i se cuvin;
- fidelitate fata de firma si colectiv;
- preocupare permanenta asupra pregatirii si acumularii de noi cunostinte in domeniul lui de activitate;
- calm, cooperant si animat de initiativa astfel incat sa-si atraga respectul colegilor si al conducerii firmei.

BENEFICII OFERITE

- Tichete de masa, tichete cadou;
- Prime;
- Mediu amiabil in care va gasi sprijin nemijlocit de la conducerea firmei si de la colegi.

S.C. IGUT S.R.L. (Internationale Gesellschaft für Umwelt und Technik, în traducere Societate comercială internaţională pentru protecţia mediului înconjurător) din Braşov a fost înfiinţată în martie 1991, ca societate mixtă româno-germană cu capital privat.
Obiectul de activitate principal il constituie elaborarea de proiecte complexe privind domeniul mediului si anume capitolele apa si managementul deseurilor, dar si activităţi în domeniul construcţiei de drumuri, poduri şi şosele, construcţii civile, construcţii industriale specifice protecţiei mediului înconjurator, consultanta tehnica legate de acestea.
Dorim sa ne marim echipa de profesionisti, astfel incat punem la dispozitie postul de inginer hidrotehnica