Casier - Rm. Valcea, Constanta, Brasov

UniCredit Tiriac Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

Studii medii, studiile universitare reprezintand un avantaj
Experienta de cel putin 1 an intr-o pozitie similara
Comunicare verbala si scrisa in limba engleza constituie un avantaj
Cunostinte PC
Gandire analitica
Cunoasterea produselor de retail, schimburi valutare ¿i administrarea numerarului
Cunoasterea elementelor de baza ale platilor interne si internationale

CERINTE

Efectuarea cu corectitudine si la timp a tranzactiilor cu numerar in RON si valuta, pe baza cererilor clientilor si dupa verificarea documentelor, cu respectarea in totalitate si folosirea instrumentelor informationale, a echipamentelor si resurselor adecvate
Verificarea atenta a numerarului pentru a identifica eventuale falsuri; realizarea corecta si la timp a tuturor rapoartelor cerute de structurile externe si interne
Confirmarea tranzactiilor primite/ executate prin aplicarea stampilei si semnaturii in zonele indicate in formulare/ norme interne
Participarea la toate operatiunile privind aprovizionarea cu – si remiterea de numerar de RON si valuta pentru sucursalele bancii si alte banci
Participarea la procedurile specifice de deschidere si inchidere zilnica a seifului (tezaurului) bancii
Satisfacerea la timp si precisa a solicitarilor tuturor clientilor, in ceea ce priveste operatiunile cu numerar, dovedind o atitudine si un comportament profesionist, precum si servicii si rezultate de calitate
Evaluarea si prevenirea riscului operational prin aplicarea procedurilor in vigoare, inclusiv prin schimbul de informatii si colaborarea cu structurile relevante ale bancii
Analiza si compararea tranzactiilor zilnice cu operatiunile curente efectuate in concordanta cu normele, regulile si legile in vigoare astfel incat sa poata sesiza orice fel de expunere la riscul operational

UniCredit Group este una din cele mai mari organizatii financiar-bancare din Europa, fiind numarul 1 pe piata bancara din Europa Centrala si de Est. UniCredit este prezent in 23 de tari, unde 170.000 angajati deservesc peste 40 milioane de clienti prin intermediul a 9,000 de sucursale.