Buyer - companie germana (automotive)

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rol principal: mentinerea si dezvoltarea portofoliului de furnizori.
Analiza pietei in domeniu;
Identificarea potentialilor furnizori pentru materialele solicitate spre achizitionare si a necesitatiilor acestora;
Evaluarea ofertelor si derularea negocierilor cu furnizorii;
Optimizarea relatiei cu furnizorii, consolidarea achizitiilor si obtinerea de economii;
Analiza performantei furnizorilor prin prisma indicatorilor de performanta, a pietelor de aprovizionare, tendintelor majore pe aceste piete, evolutiei preturilor.

CERINTE

- Bun negociator si organizator , Leadership , abilitati interpersonale
- Orientat spre solutii de reducere a costurilor,
- Experienta in relatia cu furnizorii, preferabil domeniul industrial
- Studii superioare tehnice/ economice ,
- Limba engleza avansat, germana e un plus
- Disponibil la calatorii de afaceri
Va rugam sa aplicati la adresa marius.jeler@eurotriade.com. Numai candidatii selectati vor fi contactati.

BENEFICII OFERITE

Mediu excelent pentru dezvoltarea carierei, tehnica de varf , expunere internationala, mediu multicultural.

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul consultantei in resurse umane. Avem sedii in tari ca Germania, Franta, Rusia, China si Romania.
Compania a fost infiintata in anul 1989 si de-a lungul timpului si-a construit o experienta bogata in domeniul automotiv si al distributiei, avand parteneri nationali si multinationali de renume.
In intampinarea dorintelor dumneavoastra de a avea un viitor profesional cat mai bun, asteptam candidaturile dumneavoastra si ne angajam in a va oferi sansa de a lucra pentru partenerii nostri.