BUSINESS DEVELOPER

HR ANALYTICS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea noilor produse si domenii de activitate : masini de ambalat si consumabile pentru acestea

-Raspunde de determinarea potentialului zonei pe care o are in subordine pentru produsele si domeniile noi de activitate ale firmei
-Raspunde de identificarea pietelor si segmentelor de piata pe care vor fi promovate produsele si serviciile noi ale firme
-Raspunde de culegerea de informatii cu privire la concurenta existenta in piata, la produsele si serviciile oferite de acestia, etc.
-Desfasoara activitati de cercetare si prospectare a pietei produselor si domeniilor noi de activitate pe care urmeaza sa le promoveze
-Are obligatia permanenta de a dezvolta re¿eaua de clien¿i ¿i potentiali clienti pentru produsele noi ale firmei si de a men¿ine rela¿iile cu acestia in mod optim, pana la transferarea lor catre departamentul de vanzari
-estimarea necesarului de marf¿ aferent produselor noi si organizarea activit¿¿ii de
vânzare astfel încât s¿ se ating¿ obiectivele stabilite
- optimizarea rela¿iilor cu clien¿ii si potentialii clienti
- completarea fiselor clientilor si potentialilor clienti, a rapoartelor zilnice, saptamanale si lunare
- participa la cursuri si traininguri de instruire legate de produsele si domeniile noi de activitate pe care le dezvolta
- r¿spunde de informarea corect¿ a superiorului referitor la: potentialul pietei, rela¿iile cu clien¿ii si potentialii clienti, târguri ¿i expozi¿ii care prezint¿ interes

CERINTE

1.Educatie: minim studii medii, constituie avantaj studiile superioare tehnice
2.Experienta: constituie avantaj experienta in vanzari sau in relatiile cu clientii / furnizorii
3.Limbi straine: lb.engleza avansat
4.Utilizare PC: MS Office – Word, Excel, Internet, E-mail
5.Carnet de conducere : B
6.Cerinte specifice:
a.persoana entuziasta, perseverenta si tenace, foarte bune abilitati de comunicare ( un « deschizator de drumuri »), bune abilitati de negociere, creativitate, sociabilitate, responsabilitate, orientare spre munca
b.disponibilitate foarte mare de deplasare ( din 5 zile lucratoare 4 zile e pe teren ), rezistenta la oboseala, randament sustinut in conditii de stress si solicitare

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Telefon mobil
Autoturism de servici

HR ANALYTICS (www.analytics.ro) angajeaza pentru clientul sau, ce are ca domeniu de activitate : DISTRIBUTIA DE AMBALAJE FLEXIBILE, un BUSINESS DEVELOPER